Wizyta Abp. Sawy w Belgii

Dnia 18 listopada w budynku Centrum Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego miało miejsce uroczyste spotkanie Patriarchy Kościoła Ortodoksyjnego, abp Sawy z blisko dwustu wiernymi wiary prawosławnej. Prawosławni wielu narodowości, a zwłaszcza polskiej, rosyjskiej i belgijskiej przybyli z całej Belgii specjalnie na to doniosłe spotkanie, które było jednym z przystanków Metropolity Warszawy i całej Polski w jego kilkudniowej wizycie mającej na celu poświęcenie nowej Świątyni prawosławnej w miejscowości Mons, leżącej na południowym-zachodzie kraju.

Przy Rue du Croissant 68 metropolita wygłosił najpierw długie, utrzymane w bardzo serdecznym tonie przemówienie, a nastepnie wziął udział w wystawnym obiadzie przygotowanym przez znakomitych kucharzy belgijskich, współpracujących na stałe z Centrum Polskim im. Ignacego Jana Paderewskiego. W obiedzie uczestniczyło ponad 170 osób, pragnącymi spotkać się z arcybiskupem oraz wysokimi przedstawicielami wiary prawosławnej z Belgii, Polski i Rosji.

Wydarzeniu towarzyszył bogaty program artystyczny zawierający pieśni chóru dziewcząt, występ fortepianowy 12-letniego polskiego artysty oraz liczne przemówienia osobistości belgijskiej diaspory wyznania ortodoksyjnego, które zebrały się tego wieczoru w Brukseli.

Zdjęcia z wizyty: